اخبار
1378/10/11 00:00

اطلاعیه شماره 27 : تصویب آیین نامه جدید مرکز امور اصناف و بازرگانان

 به نام خدا

با توجه به شمول مواد 3،2و87 قانون نظام صنفی کشور با اصطلاحات مصوب مورخ 12/6/92 مجلس شورای اسلامی ، شرکت های بازاریابی شبکه ای "واحد صنفی" تلقی و فعالیت آنها بر اساس قانون نظام صنفی رسمیت یافته است.

در این راستا آیین نامه اجرایی چگونگی صدور و تمدید پروانه کسب و نحوه نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی (فروشگاه اینترنتی و شرکت های بازاریابی شبکه ای) ، بر اساس تجویز ماده 87 قانون موصوف ، مشتمل بر 29 ماده و 13 تبصره توسط اتاق اصناف ایران با همکاری دبیرخانه هیات عالی نظارت و وزاتخانه های اطلاعات ، ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و در یکصد و هفتمین جلسه هیات عالی نظارت تایید و در تاریخ 14/4/94 به تصویب وزیر صنعت ، معدن و تجارت رسید.

لازم به ذکر است به موجب ماده 53 قانون نظام صنفی هیات عالی نظارت با ترکیب وزیر صنعت ، معدن و تجارت وزیر کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی ، وزیر دادگستری و وزیر اقتصاد و دارایی و فرمانده نیروی انتظامی و سایر مسئولین ارشد بخش غیر دولتی تشکیل گردید.

در این آیین نامه به منظور حذف واسطه های غیر ضروری ، کاهش هزینه های غیر ضرور، کاهش هزینه های تامین ، توزیع و عرضه کالا و حمایت از تولید کنندگان و در فضای رقابتی مقرر شد محصولات قابل عرضه در شبکه فروش مستقیم راسا از تولید کننده و یا نماینده قانونی وی تامین و عرضه گردد.

همچین برای رعایت موازین شرعی مقرر شد پورسانت مشاورین فروش در ازای حمایت و آموزش آنها از مشاورین جدید الورود پرداخت گردد.

همچنین به موجب آیین نامه مذکور مقرر گردید صنعت بازاریابی شبکه ای با رعایت موازین قانون نظامی صنفی از اتحادیه مستقل بازاریابی شبکه ای برخوردار گردد.

امید است کلیه فعالان صنعت بازاریابی شبکه ای با تبعیت از قانون نظام صنفی و آیین نامه اجرایی ماده 87 آن و ترویج قانون مداری موجب پیشرفت صنعت مذکور و رونق اقتصاد کشور گردند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :